Aktualności

Nie znaleziono
Sprobuj ponownie

Metalofon

Cena: 520 PLN
Brak produktu

.

Koszt przesyłki – 20zł

Koszt przesyłki za pobraniem – 25zł

kurier DPD

.

KOLOROWY METALOFON – FILMIK

METALOFON  13 TONOWY

+ KSIĄŻKA Z KOLOROWYMI NUTKAMI (60 PIOSENEK) + PŁYTA CD Z NAGRANIEM

metalofon2_800

Metalofon – potocznie zwany dzwonkami na tubach.  To instrument perkusyjny melodyczny w którym poszczególne dźwięki zostały umieszczone na osobnych pudłach akustycznych.  Ułatwia to  zespołowe granie w harmonii – możesz rozdać każdemu dziecku tylko jeden dźwięk, a razem będą tworzyły one akord.

Możesz wybrać np.: 3-4 dźwięki na których oparta jest melodia.  Z reguły zaczynamy grę od dwóch dźwięków „a-a Kotki dwa”. Grają ją już małe 2,5, 3-letnie dzieci.

metalofon3_500

Instrument pięknie brzmi i przede wszystkim stroi.  Jego dźwięk wpływa na rozwój słuchu zarówno małego dziecka jak człowieka dorosłego.Nasz metalofon odpowiada  dźwiękowo jak i kolorystycznie z produkowanymi przez nas kolorowymi dzwonkami.

 

W skład proponowanego przez nas zestawu wchodzi:

1. Kolorowy metalofon:

metalofon1

 •  składający się z 13 dźwięków chromatycznych ( 8 dźwięków gamy C dur i 5 półtonów Cis, dis, fis gis  oraz B).  Większość proponowanych na rynku metalofonów w komplecie posiada tylko 8 dźwięków podstawowych, co w znaczny sposób ogranicza dobór utworów do gry.
 • Metalowe kolorowe sztabki lakierowane atestowanymi farbami. Posiadają certyfikat CE.
 • paleczkimetalofon2_400Metalofon został nastrojon w takiej oktawie, aby swoim dźwiękiem korespondował ze skalą śpiewu większości dzieci.
 • Metalofon posiada w komplecie 13 świetnie dopracowanych i wyważonych  pałeczek. (Dzięki temu 13 osób może grać równocześnie). Posiadają one główkę gumową i są większe od tradycyjnych pałeczek używanych do gry na cymbałkach.

 2. Książka z kolorowymi nutkami

 • okładkaKsiążka wydana jest w formacie A4.
 • Zawiera 60 piosenek rozpisanych w kolorowych nutach wraz ze słowami  (przykładowe tytuły: Siała baba mak, Kółko graniaste, Mało nas do pieczenia chleba, Panie Janie,Przybyli ułani, Oda do radości, Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Hymn Polski). Utwory zostały ułożone według zasady stopniowania trudności.
 • Książka posiada wstęp zawierający opis techniki gry na dzwonkach (cymbałkach), metalofonie, oraz proste ćwiczenia mające ułatwić dziecku i rodzicowi wspólną zabawę podczas poznawania nut i dźwięków.
 • ksiazeczka dzwonki1Zapis kolorowych nut jest zgodny ze sprzedawanymi przez nas kolorowymi dzwonkami (cymbałkami) i metalofonem – na którym można zagrać znaczną cześć piosenek.

 

cd

3. Płyta CD z utworami audio

 • Płyta zawiera nagrania wszystkich utworów zawartych w książce.
 • Piosenki zostały nagrane na sprzedawanych przez nas dzwonkach oraz kolorowym metalofonie.
 • Poszczególne numery nagrania na płycie są zgodne kolejnością utworów w książce.

 

 

Dodatkowo na naszej stronie można za darmo odsłuchać wszystkie utwory zawarte w książeczce – nagrana a capella (to znaczy sam śpiew). Dzięki temu można osłuchać się z tymi utworami, które mogą być miej znane –   wciśnij link

Cały komplet został przemyślany i opracowany w taki sposób, aby krok po kroku prowadzić od najprostszych do coraz trudniejszych utworów. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, a nawet 5 letnie dzieci są w stanie same odczytywać i  uczyć się kolejnych piosenek. Książeczkę poprzedza wstęp metodyczny dotyczący sposobu, techniki gry na dzwonkach i nauki przez zabawę.

ksiazeczka dzwonki2

Całość zestawu do wysyłki jest bezpiecznie zapakowana

 

FILMIK ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMIKU Z OPISEM NASZEGO METALOFONU